FundacjaWyspaProgress

ODTWORZENIE PERFORMANSU BEZ TYTUŁU HELENY ALMEIDY Z 2010 ROKU

Anna Kalwajtys oraz zespół w składzie: Carlos Alberto Del Valle Diéguez, Marta Cwujdzińska, Piotr Czechowski, Przemek Jurewicz, Adrianna Kucner, Weronika Kwiatkowska, Łukasz Kurdyk, Monika Masalon, Iwona Majszyk, Lech Piszczatowski.

W ramach otwarcia wystawy Codzienność poprosiliśmy gdańską performerkę Annę Kalwajtys o opracowanie odtworzenia performansu Heleny Almeidy, który pokazujemy na wystawie w postaci video.

Kalwajtys zaangażowała grupę uczestników, którzy podczas całego otwarcia wystawy, czyli przez około 2 godziny będą pozostawać w różnych formach fizycznego złączenia i napięcia jakie wynika z natury pierwowzoru: filmu, w którym Almeida i jej były partner życiowy, z którym wciąż dzieli pracownię performują swoją skomplikowaną relację.

Przygotowane zespołowo odtworzenie poprzez multiplikacje i wielki fizyczny wysiłek performerów eskaluje sytuację dzielenia się przestrzenią i wynikających z tego powikłań, trudności w znoszeniu bliskości, nieuniknionych i koniecznych więzi w których jednostka szarpie się na uwięzi potrzeb i woli innych.

https://www.youtube.com/watch?v=xrbJ9qkMSqw

© 2023 Fundacja Wyspa Progress
FacebookInstagram