FundacjaWyspaProgress

MICHAŁ ZNOJEK - BOMBA NASIENNA

Bomba Nasienna to działanie zainspirowane przez prężnie rozwijający się ruch Guerrilla Gardening (Ogrodowa Partyzantka). Nieformalny lider ruchu, Richard Reynolds definiuje ogrodniczą partyzantkę jako „uprawianie ziemi stanowiącej czyjąś własność bez pozwolenia tejże osoby”.

W wielu miastach możemy natknąć się na długie metalowe płoty. Wycinają one z przestrzeni miasta place o niezdefiniowanym statusie prawnym lub pozbawione pomysłu na ich zagospodarowanie

Ograniczenie dostępu człowieka skutkuje zrzeknięciem się władzy nad miejscem na rzecz zbioru - rośliny, owady, zwierzęta. Na wydzielonej w ten sposób przestrzeni pęcznieje zielona enklawa, używając bomb nasiennych możemy rozwinąć jej potencjał i zawalczyć o bioróżnorodność. Prostota bomby nasiennej wzmacnia jej aktywistyczny potencjał a zastosowanie nasion roślin miododajnych podkreśla ekologiczny charakter. Zmiana zapomnianych nieużytków w miejsca tętniące życiem okazuje się banalnie prosta i dostępna dla nas wszystkich. Zachęcam do zabrania ze sobą bomb i ataku na miasto! WYSADŹMY MIASTO !

Wernisaż Alternativa 2014
Hala 90B, od godz. 19:00

Wstęp wolny

© 2023 Fundacja Wyspa Progress
FacebookInstagram