In English
FundacjaWyspaProgress

Maya Ciarrocchi

Maya Ciarrocchi

„LoopCurrent” 

Koncept: Maya Ciarrocchi  

Kompozycja i projekt dźwięku: Joanna Duda 

Partytura ruchowa: Natalia Chylińska, Katarzyna Pastuszak  

Kostiumy: Sarah Laux 

„LoopCurrent” to interdyscyplinarny performans ukazujący nieodwracalny wpływ ludzkości na środowisko naturalne. Loop Current to termin oceanograficzny oznaczający ciepły prąd oceaniczny, który wpływa na siłę cyklonów tropikalnych. Projekt „Loop Current” wykorzystuje ruch, dźwięk, badanie sejsmologiczne i interaktywne kostiumy, aby ukazać destrukcyjny wpływ człowieka na ścieżki ciepłego prądu oceanicznego.  

Partytura dźwiękowa i ruchowa „LoopCurrent” została skomponowana z zarejestrowanych dźwięków i wibracji drgań ziemi. Pomiary dźwiękowe i sejsmograficzne wykonano za pomocą przenośnych sejsmografów i wodoodpornych mikrofonów kontaktowych w Morzu Bałtyckim i Ujściu Wisły. Dane z pomiarów, wyrenderowane jako fale i częstotliwości widmowe, stały się podstawą partytury dźwiękowej i ruchowej „LoopCurrent”. 

Tancerze i muzycy wykonają partyturę w kostiumach z nadrukiem dróg wodnych i spekulatywnych miast przyszłości splecionych z artefaktami przemysłu wydobywczego: platformami wiertniczymi, wieżami transmisyjnymi i ziemskimi ranami pozostawionymi przez górnictwo. Są to „kombinezony przetrwania” zaprojektowane, aby chronić nasze ciała przed negatywnym wpływem otaczającego świata.  

Projekt „LoopCurrent” został zrealizowany dzięki wsparciu New York State Council on the Arts i Canada Council for the Arts. 

18.05. 2024   IKM    19.00 – prezentacja performansu LoopCurrent (work-in-progress) – Maya Ciarrocchi (USA), we współpracy z Natalią Chylińską, Joanną Dudą, Katarzyną Pastuszak.

© 2024 Fundacja Wyspa Progress
FacebookInstagram